Kitty a sprcha a blog.cz

13. září 2019 v 14:47 | ALKA-fejetony |  Společnost a já
V podstatě v okamžiku, kdy jsem napsala naší milé Kitty, ať si za svůj peníz pořizuje, co ona chce - a ona napsala, že fungující sprcha by se hodila... tak moje sprcha šla do kopru.

Baterie k vaně fungovala, jen při přepnutí na sprchu šla voda hned za připojením sprchové hadice všude možně, jen ne do té hadice a tedy posléze sprchové hlavy.

Tak mi vyvstal problém. Ne s tím, že musím zakoupit. Ne s tím, že po zakoupení přimontuji. Ale s tím, kde zakoupit.


Na plyno vodo náhradní díly a součástky ovšem byl v Litvínově kovomat, kde jste sehnali všechno. Pak v tomto prostoru bylo knihkupectví, teď je tam hospoda.

Posledně jsem hadici a hlavici ke sprše kupovala před cca 8 lety v areálu Pozemních staveb Ústí n. L. Totiž tento areál se takhle jmenoval od bůhví kdy. Pak tam bylo kdeco - ovšem včetně skladu na takovéto vodo -náhradní díly. Hele asi před 8 lety (?). Nevím, co tam je dnes. Vím, co tam není - náhradní součásti na baterie.

Leč rozhodila jsem sítě, ty mi sdělily, já zakoupila, nainstalovala a mám.

Teď mám v prd... jinak: teď mi do kopru odešel hepa filtr z vysavače. Prohrábla jsem gúgl, kde tak u nás se vysavače prodávají a ještě i mají náhradní díly... hele žádná sláva.

Ale do té jedné ze dvou prodejen jsem poslala mejla, který filtr na který vysavač potřebuju.

A vzpomněla jsem si na svoji maminku. Když jsem začala bydlet ve svém = bytě, jedna z věcí, které jsem hned nevlastnila, byl fén na vlasy. Maminka mi jej dala. Do tří měsíců jsem spálila motůrek, což maminka komentovala slovy: MĚLA JSEM HO 25 LET a Ty ho po čtvrt roce zničíš.

Mne to už tehdá obveselilo, protože ten fén mohl mít trvanlivost max. 20 let. (To dneska neznáme, ale tehdá to tak bylo.) Takže vydržel, víc než měl, ale to jsem mamince nevysvětlila. Dneska by zírala. U kdečeho elektronického jsme rádi, že to přežije víc,než tu dvouletou záruku. To už ovšem má dávno zamortizováno = je to elektronicky digitálně mrtvé.

Přesto doufám, že ten filtr do svého 5 let starého vysavače seženu, že nebudu muset kupovat vysavač nový.
Problém s blog.cz je ten, že nahrát obrázek tak, jak bych ráda, je furt problém. Dělá si to, co chce.

Což je důvod, proč jsem jej uvedla v titulku. Na snímku je jistěže nová hadice s novou sprchovou hlavou.


Jo a protáhnu se svým druhým blogem, neb číst - a inu ano, fejetony to nejsou ani omylem - mě můžete i tady: https://krehotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=727483
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | 13. září 2019 v 14:56 | Reagovat

Vidíš, aspoň máš pořád něco novýho!
S výdrží věcí - do Lysic jsem si vzala asi dvacetiletý fén, a co myslíš? V hotelu jsem si umyla hlavu a začala sušit - abych nedosušila. Práskla jsem s fénem do koše na chodbu, aby nezjistili, že mám jedovatý ruky. A to jsem zrovna tento fén chtěla dát nemocnici Třebíč, kde mi ošetřovali arytmii. To by byl teda dar! Ještě že skončil v rizikovém hotelu na Moravě! ;-)

2 Alka Alka | E-mail | Web | 13. září 2019 v 15:19 | Reagovat

[1]: Jo něco furt novýho fakt mám - a ten děs, kde to, co potřebuju, sehnat... :-(
Tak ňák mám pocit, že mě to shánění už sere... :-?

Včetně toho, že už mi tady zrušili lékárnu; pošta má otevřeno jak si umane...a to jsem v 25tisícovém městě. Co chuďjata Vy, na vesnici.
No já to rozdejchám... Měj se hezky. :-)

3 blondýna blondýna | 13. září 2019 v 19:11 | Reagovat

Tygřice, já ti závidím.
Odešla mi baterie u vany, bohužel je tak inteligentně zabudovaná, že když se mění, musí se odstranit celá vana. :-!
Opět jsi tedy o prsa vepředu :-)

4 ALKA ALKA | E-mail | Web | 13. září 2019 v 22:27 | Reagovat

[3]: No Simí jestli o prsa, tak rozhodně pozadu. Páč nechci pákovou baterii (ne, že bych k tomu měla nějaký rozumný důvod) a sehnat ta "otevírací držátka", když se vyčvachtají, na kohoutkovou baterii - to je taky umění... :-?

5 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 13. září 2019 v 23:04 | Reagovat

Nejraději bych napsala ono známé, jak se s..e, tak se .er. :-(Nechci být neslušná, tak píši, jak se zadaří, tak se zadaří. Manžel kuopil nedávna takovou hadici ke sprše od šikmookých. Je to prý všude stejné, akorát cenově dražší, jinak rozdíl v trvanlivosti žádný. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama