To zas byl tejden…

15. června 2017 v 19:27 | ALKA |  Společnost a já

Na rozdíl od Vás všech tady na blogu, kteří pracujete, stále něco děláte doma, či na latifundii, o něco či někoho se staráte - já mám vegáč. Co jsem hupla do předčasného (jak víte zatraceně mizerně placeného) důchodu, řídím se vlastní hláškou: CO MOHU UDĚLAT DNES, MOHU STEJNĚ DOBŘE UDĚLAT ZÍTRA NEBO ZA TEJDEN.

Takže jsem tento týden hned v pondělí vypnula ledničku - kromě světýlka v ní nic nebylo. Neb jsem vyndala poslední vajíčko a rajčata stačí v normální teplotě. A tedy ve špajzu.

Počasí od ranního zatažena po večerní jasno jsem pojala tak, že možná v pátek na konkurs komparsu pojedu, takže jsem nabila baterii do foťáku. (Abych mohla vyfotit B. Pitta, G. Clooneyho - a vůbec všechny ty, které na tom castingu potkám… že ano Bloncko…současně zdravím i tajemnou doktorku Dorku.)Současně jsem obtelefonovala všechny oba dva revizní techniky na plyn a domluvila revizi. (A zas musím říct - fakt děs: nechaj´ si zaplatit šílený prachy a přesto jsou ne-li arogantní, tak rozhodně nevstřícní.)

V úterý, jsem byla velmi pracovitá - teda ze svého pohledu - na záhoně jsem ořezala odkvetlé kosatce a růže, zalila jsem kytky, které tam mám v květináči (původně jsem je dala letnit, počasí se postaralo o to, že jsem je lednila), osprchovala jsem velký fíkus, který mám doma; ven jsem dala ptáčkům napítko s vodou… A večer hupla do knajpy - s venkovní zahrádkou, neb už se uvnitř nekouří - kam mě zatáhl spolužák z devítky.

Necelé dvě hoďky jsem poseděla, popila, pokouřila, pokecala a šla. (Všimněte si, že jsem nepošla. Po-seděla, po-pila, po-kecala...a šla.)

V úterý jsem také zastihla nějaký mediální blábol, jak je třeba dát kdekomu zbraně…a napsala jsem na iDnes blog "Povolení zabíjet?" …a pak odpovídala na komentáře… To mě vždycky vrátí do reality. Fakt si tohle myslíte? Tohle je vaše největší starost? Jsem ráda, že jsem "s politikou" na tomhle blogu, tj. iDnes - vrací mě na zem. Nestačím občas zírat, co si někdo až kdekdo myslí…

Taky jsem myslela na virtuální kamarádku. (Virtuální je proto, že ji znám z tohoto blogu, v životě jsem ji neviděla. Kamarádka je proto, že jsem s ní v souznění, dokonce přesto, že je o 14 let starší než já.) Myslela jsem na ni až tak, že jsem jí brnkla: kdy půjde na tu operaci. Já ji, holku, fakt obdivuju. Se zdravím poslední téměř 2 roky nic moc - ale je neuvěřitelně pozitivní a optimistická. Prognóza je celkem v poho, tak hlavně aby jí to už konečně pomohlo.

Ve středu jsem byla jasná - dělala jsem všechno to, co normálně dělám v úterý, ale neudělala jsem skrzevá úterního psaní blogu na iDnesu a komentování téhož. Aspoň do doby, kdy jsem chápala, vo co gou. Nastal okamžik, kdy jsem v komentářích zjistila, že si tam tři lidi píší mezi sebou, takže proč jim do toho kecat… Tak jsem poklidila, neb v úterý, což jsem kvůli žvanění na blogu neudělala, luxuju a stírám; ba i vysavač jsem vysypala a umyla.

Pak se stavila kámoška Milena, pokecaly jsme necelé tři hoďky. Zavolala jsem té virtuální litvínovské kámošce, co je v nemocnici.

Aby to bylo to pravý ořechový, padl na mne večer blicí kašel. Prosím všechny ty, kteří mi vyčítají kouření, nekomentujte. Tohle není o chrchlání skrzevá hlenu z plic, to bylo v krku a příšerný. Celou noc a celé dopoledne. Dokonce až tak, že jsem zrušila zubaře na čtvrtek - fakt jsem ho při otevření úst nechtěla poblejt…Zato jsem aspoň doplnila vodu ptáčkům v napítku.

Čtvrtek byl jasnej. Vyléčit si ten podrážděný hrtan. Brnknout litvínovské blogové kamarádce, co čeká na operaci, abych jí přerušila tu nemocniční nudu …A odpoledne jsem už kašlala jen normálně, takže jsem urgovala kámošku Sylvu: co ten zítřejší kásting na kompars? Pojedeš se mnou nebo ne? Už jsem jí smskovala koncem minulého týdne, protože taky potřebuje peníze na zuby…

Mezitím jsem telefonicky pokecala s Janinkou z Plzně. Večer dala Sylva vědět - tak jo, pojede taky. Sraz máme v tramvaji - já nastoupím, teda nasednu na konečné po půl jedné, Sylva přistoupí ve městě kolem třičtvrtě na tutéž. Hodinu i tramvaj.

Takže reportáž z kástingu bude. I kdyby zítra padaly trakaře.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Naďa Naďa | E-mail | 15. června 2017 v 21:27 | Reagovat

Já se na to vyprávění z castingu hrozně těším. A jsem ráda, že už nekašleš a nebliješ. Kubík zvracel polovinu noci z neděle na pondělí...a to nekouří :)) On to měl asi ze sluníčka. :-D

2 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 15. června 2017 v 21:56 | Reagovat

Milá Alko,
Ještě, že jste nepošla!  To by nás tu  teď neměl kdo napínat! :-)

Dneska to bylo super vtipný. :-) Na Váš milý pozdrav mávám. :-) A jestli to nevidíte, nechte si znova přeměřit oči (pro jistotu i ta kuří). ;-) :-P

A co vám to tedy bylo? Jste se na nás chtěla vykašlat, co?! ;-)

Jo - a dneska si to vykání ještě užijte, páč je to naposled. Doufám, že nemusíte teď zamačkávat slzu. ;-) :D

3 Kitty Kitty | Web | 16. června 2017 v 5:24 | Reagovat

Takže článek z průběhu castingu bude? A hory zlaťáků?! Jak ti ti přeju!
Jinak zdravím komentující. Ani jsem se vlastně nechtěla přidat k tomu lamentování kolem zdraví a nemocí. Dorka asi bude mít zájem a Alka radost - vrátil se mi břichabol. Už dva dny jsem zápasila s bolestí zpuchlýcho břicha, ne ale s průjmem. Úplně jsem cítila břišní dutinu počínaje žaludkem a kdejakou břišní kličkou (jak se malují na zdravotních tabulích). Nejedla, nespala, brblala Včera už jsem byla za vračem, ten mi dal NORMIX, protože jsem po tom velkém průjmu začala brzo jíst. Možná prý i podrážděná slinivka. Už je drobně líp a snad už i všem, kdo něčím trpěli. Taky jsem držela palce naší kamarádce a dokonce další operované děvuše z našeho okolí. Snad se jejich problémy podaří vyřešit a bude zde veselo. Ano, na našem klidném nepolitickém Blog.cz... ;-)

4 beallara beallara | Web | 16. června 2017 v 7:25 | Reagovat

Milá paní Aleno,
označila bych tento váš týden za velice plodný z pohledu družení, spolčování a komunikace.
Dmu se pýchou, že jste použila má moudra ve svém vtipném článku, ale budu si trvat na svém, nezapomeňte na make- hup / záměrně napsáno /, nikdy nevíte, zda česká produkce nepřekvapí celebritou. Také si uvědomte, jak výrazně si polepšíte k důchodu, až budete dávat rozhovory.
Na téma politika...hele, tak to fakt né, protože mě stačí televizní noviny a jsem nasraná.
Kouření...měla jsem také takto nepříjemné epizody a vždy se mi je podařilo překouřit, byla jsem vychcaná :D  :D  :D
Tento týden jsem měla návštěvu a všem jsem jim dovolila kouřit a ňufala jsem si...přesně vím, že po 19letech bych do toho spadla rovnýma nohama až po kolena.
Přeji všem hodně zdraví :-)

5 Alka Alka | E-mail | 17. června 2017 v 8:40 | Reagovat

[1]:To je právě to - všechny jste natěšené a to zklamání, které zažijete... :-(

[2]: Už jsem vykašlání se na blog.cz přece zvažovala, a nekonalo se! Tak se nebojte. (Taky nebojte, že bych zapomněla na tykačku, ale ta bude chtít nějaké drobné odtajnění - to čekám na mejlu alenka.alka@gmail.com.) ;-)  :-P Jo a bacha - to není ode mne žádná výmluva, od teď mi smíte tykat.:-) :-)

[3]: Hele, hele - jakápak radost, když je někomu špatně! Tu nemám! Ale v souvislosti s dietou mě to holt pobavilo. To víš, jsem sarkastická jedovka. ;-)

[4]: Dneska se snad už dokopu k tomu, abych Vás tu všechny zklamala. Takže napíšu o "kástingu". :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama