Výroční sebereflexe

3. května 2017 v 7:07 | ALKA |  Prostě sranda (společenská)

Začátkem dubna jsem si přečetla, že Baruschka má dvouleté výročí založení blogu. A nějak jsem si vzpomněla, že jsme tou dobou blogersky zjistily, že obě začínáme. Já mám "výročí" (dvouleté, žádná bomba ) blogu 29. května. Taky jsem tu začala 2015. Já ovšem na výročí nijak zvlášť nejsem. Ani na narozeniny a tak. Leč přesto jsem se zamyslela. Nad svým blogem.

Pár článků jsem za ty dva roky smázla; nic podstatného. Pár jsem jich nenapsala - páč to nebylo tak úplně o mně; a své děti, přátele, kámoše ba ani známé sem nezatahuji, když se domnívám, že by se jim to nelíbilo. Ačkoliv problém by to příliš velký nebyl - jednak mě někteří nečtou; druhak další o blogu ani neví; treťjak - všichni by to zkousli. Přesto nenapíšu fejetónek zvaný "Hloupý Honza", ani drsňárnu "Sociálka a příspěvek na péči? - Zabít! Zákony i mnohé zaměstnance", natož pak chuťovku "Minula mě mrtvice - 3 + kk za 22 tisíce". (To jen letos!!!)


Páč tohle všechno by bylo sarkasticko cynicky jedovaté. A to tak úplně nekoresponduje s mým: na všem hledám to lepší. A já fakt optimistická jsem!

Má "sebereflexe" přišla už koncem letošního března - neb v březnu jsem se rozkecala neuvěřitelně a hodně "nad plán". Ten původní, kvůli němuž jsem si blog založila. Totiž podělit se formou fejetonu o své zkušenosti a zážitky, případně názory... tak dvakrát třikrát do měsíce.

Párkrát jsem zamířila do politiky, což se ne vždy dalo pojmout jako fejeton. Ale taky jsem rovnou varovala. Už v červenci 2015, když jsem psala o xenofobii z migrace.

A inu ano - víc než stovka komentářů byla proto, že jsem byla na upoutávce blogu dne.

Nicméně politice se ani do budoucna nevyhnu, zajímá mě víc, než třeba žehlení. (Možná je přesnější napsat, že mě nenudí až tak, jako žehlení.)

Přesto jsem tu našla spoustu zajímavých námětů, podnětů, spřízněných i nespřízněných duší. A to míním nejen komentáře na svém blogu (za všechny odezvy jsem jistěže ráda), míním i ty blogy, k nimž jsem našla cestu. Takovou tu www cestu.

A tak Vám všem, kteří sem chodíte pravidelně, nebo jen náhodně, ba i omylem, těm, kteří čtete jen tu "politiku", když na ni u mne narazíte, Vám všem děkuji za přečtení a najmě názory.

Taky jsem si spočetla, že na uveřejněné články mám průměrné přečtení (skutečné, ne zhlédnutí nebo návštěvnost)téměř 160 kousků.

Co teprvá kdybych se prezentovala v knize xichtů (facebook). Odtamtud jsem vykmitla už před cca 6 lety - zabíralo mi to čtení příspěvků moc času a dobře z poloviny mi byly šumafuk. A jako bych slyšela vedoucí své diplomky: "Alenko, Ty vůbec nejsi ambiciózní." Hele nejsem. Až budu chtít sto a více tisíc čtenářů, resp. "lajků", dám na youtube nějaký úplně praštěný vídeo. (To kecám. Nedám. Nejen proto, že bych ani neuměla...)

Věrným i nevěrným čtenářům - všem Vám děkuji. A jistěže najmě těm z Vás, s nimiž jsem se za ty dva roky stala za kámošku. Nebojte, budu Vás sledovat nadále. Ale protože tu začínám mít technické problémy, hupla jsem na jinou blogovou doménu. Jsem na http://krehotova.blog.idnes.cz/


Poté co mi kdeco odsouhlasili, jsem dala k odsouhlasení ještě ten blog o prézovi a půl miliardě. (Páč jsem na 3x četla kodex blogera, nikdy nedočetla, tak jsem to zkusila prakticky; prošla jsem a uveřejnili .)

Můj první článek na iDnesu četlo během 24 hodin , tj. do včerejšího večera, víc než 1700 lidí. Tož jsem jednak zazírala; druhak byla potěšena; treťjak jsem měla ramena přes celý záda.

Ovšem má (pomyslná) anonymita, kvůli níž jsem šla na tenhle blog, je v tahu. Nějakou dobu hodlám být na obou těchto blogových adresách, abych zjistila, co bych radši...

(Jo a když už se hodnotím, tak http://alka-fejetony.blog.cz/1509/terminus-technicus-zzz bych pojala jako jeden z těch v 2015 dobrejch;
ZA 2017 SE SNAD TAKY NĚCO NAJDE.)

Pravda ovšem je, že na nějaké slavení to není. Jakož podle mne nejsou ani mnohá jiná výročí; dokonce ani narozeniny, najmě pak mé vlastní. To nemluvím o tom, že tohle je možná tuná má derniéra. No - novou adresu máte.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 4. května 2017 v 23:36 | Reagovat

Jsi mě svým činem šokovala. Ale nedivím se: jsi žena činu a chceš pro svoje psaní to nejlepší. Budu samozřejmě nakukovat na oba a dělám si naději, že na tvém novém působišti (blogovišti?) objevím další nadějné psavce. Dynamické, kritické i živočišné. Tak - držím palce, ať se ti daří i TAM. Aktuálně mi ukápla slzička za staré dobré známé tvé psaní ;-)  :-P

2 Alka Alka | E-mail | 5. května 2017 v 8:57 | Reagovat

[1]:Ahojky Kitty. Je to malounko jinak: až technické problémy tady ( "vyplněný součet je nesprávný", "stránka se nedá zobrazit"), které jsem měla v dubnu téměř imrvére, mě vedly k hledání jiného blogu.
A jistěže jsem zazírala, když hned první článek měl takovou odezvu.
Zatím nicméně vskutku nevím, kde budu, teda na blogu.
Tak neslz: nač stahovat kalhoty, když "blog" je ještě daleko... ;-)

3 beallara beallara | Web | 10. května 2017 v 7:39 | Reagovat

Blahopřeji k výročí a přeji, aby stěhování vyvolalo pocit blaženého, kýženého a očekávaného.
Samozřejmě budu sledovat nové působení, je to prudce intelektuální píseček, to je jiné než blog, tak ať se daří. :-)

4 Alka Alka | 10. května 2017 v 9:45 | Reagovat

[3]:Noooo, zatím to stěhování vypadá klasicky (lepší vyhořet ;-) ) a ještě pořád nevím nic.
Rovněž se mi zazdálo, že to je - možná by jen rádo bylo - prudce inťoušské; zatímco tady to je příjemně domácké.

5 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 10. května 2017 v 22:46 | Reagovat

Ještě si živě pamatuju, jak jsem Vás hledala a nemohla najít, poněváč u svých komentářů nenecháváte taky adresu :-)
Ale našla jsem a tak jsem už předlouhou dobu pravidelně nepravidelnou čtenářkou.
To znamená, že občas zajdu, jen někdy o kus později a třeba i zpětně.
A díky :-)

6 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 11. května 2017 v 10:41 | Reagovat

[5]:V pohodě baru. Já Vás odebírám na mejla, ale taky nečtu hned. A ani nekomentuju všechno. O tom to není. Jsem ráda, že o Vás vím - a navíc si pamatuju, že jsem začaly ve stejné době: to bych ve svém věku viděla jako těžké kladné body pro Vás, páč si pamatuju hodně výběrově. :-D  :D

7 Ježurka Ježurka | Web | 13. května 2017 v 14:44 | Reagovat

Alenko, jsi dobrá, já ti moc fandím a věřím, že jsi hodně čtivá. Znamenám si i adresu tvého dalšího blogu a už tam kráčím. Zůstanu věrná, určitě.

8 Alka Alka | E-mail | 13. května 2017 v 15:24 | Reagovat

Ahojky Libuško,
tak tohle už je moje druhá reakce na mém vlastním blogu na Tvůj komentář.
První reakce šla do kopru s tím, že ZKUSTE TO ZNOVU. I na vlastním blogu? To mě naštvalo. No adresu na další můj blog máš, teď jen tak zkusmo posílám adresu na dnes uveřejněný článek.
Díky a měj se.

http://krehotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=604095 :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama