..ani zlámaná grešle

16. února 2016 v 12:37 | ALKA |  Mé kritické (?) myšlení
Vůbec jsem nechtěla psát nic, než ty jarní dětské venkovní hry, a to až v březnu. Únor se mi teda fakt vymkl z rukou.

Úplně stejně jako jsme se, podle mne, vymkli z rukou my Matce přírodě.

Jakožto ateistka se nevymlouvám na osud a ani nechci, aby někdo ( ať je to bůh = zvaný jakkoliv od Boha, jeho syna Ježíše, přes Jehovu, Alláha, Šivu, Višnu, Kálí, - nebo koho; nejsympatičtější mi jsou olympští bohové; Budha je co do náboženství poměrně v poho, vadí mi, že aby dosáhl nirvány opustil manželku a batole...) vedl mé kroky. Jakožto ateistka jsem věřila v to, že lidstvo se z historie poučí.


Už hafo let ovšem nevěřím, už hafo let si myslím, že:
1. Matce přírodě jsme se jako druh nepovedli;
2. navíc jsme se jí evidentně vymkli z rukou;
3. takže by s námi měla zatočit jak s dinosaury.

Dlouho jsem si myslela, že se lidstvo jako celek poučí ze všeho strádání a válek, jimiž prošlo. Nepoučilo se. Války všude na celém světě: skrzevá prachy a moc... A stále si myslím, že tahat do tohohle náboženství, je zastírání pravých příčin.

Proti tomu chápu víru jednotlivců - jako já věřila v poučitelnost, vývoj a pokrok lidstva.

No každý jsme omylný. Příkladně já jsem fakt v únoru chtěla napsat jen jeden blog. A vůbec neměl být na téma, že život jako takový v 21. století, se dost jeví tak, že vlastně nestojí za zlámanou grešli...

P. S. Ale klídek, v tom březnu fakt napíši o báječných dětských venkovních hrách; páč já jsem vlastně optimistka, co chce dělat radost. A o smyslu života si myslím, že: SMYSLEM ŽIVOTA JE ŽIVOT SÁM.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 16. února 2016 v 13:48

Lidstvo jako celek jsou pořád jednotlivci, kteří mají své názory, své strachy a svou odvahu :-) A nikdo nechce být plně zodpovědný za cokoliv, takže pořád čekáme, jestli nás někdo někam povede :-)
A sem tam se najde někdo, kdo si "tohle a támhleto" nevezme na triko a udělá něco...
Jako paní Angela, ta si nechtěla vzít na triko "chudáčky ubožáčky" a pozvala si je "domů". A nějak se zapomněla podívat, jestli tím neudělá z "chudáčků" ještě větší chudáčky a z "nechudáčků" koneckonců taky...
A pak máme vystrkovat hlavy :-)
Vždycky když jí někdo vystrčí, je to tak nebo onak špatně :-(
Právě proto, že nejsme lidstvo jako celek.

2 Kosma Kosma | Web | 16. února 2016 v 14:57

Já si to o těch dinosaurech nemůžu myslet, to by přece nemělo smysl mít děti, ne?! Vy říkáte, že záminkou válek je náboženství, já na to koukám z jiné strany: co už se napáchalo zla ve jménu bohů (ať je nazvete jakkoliv).

3 V. Molík - zvoník V. Molík - zvoník | E-mail | 16. února 2016 v 15:03

Lidstvo se nepoučí z historie, protože blbost jde ruku v ruce s přítomností a s tzv. ,,užíváním si". Mnoho lidí jsou proto ateisté, kteří nevěří v žádného Boha jako Jára Cimrman. Cit.: ,,Já jsem, zaplať Pán Bůh, tak zapřísáhlý ateista a nechodím proto do kostela, že mám docela obavy, že mě Pán Bůh potrestá".
Co se týče přírody a evoluce, tak jestli jakýkoli Bůh dal svého Syna jediného, co umřel na kříži, aby ten, kdo v něj věří, měl život věčný, tak kdybyste brali jako ateisté v úvahu jen onu životní užívající přítomnost, tak je fakt život jako takový zbytečný, nemá budoucnost a je třeba ho šikovně ukončit pro nesmysl. Jenže to chce jistý stupeň statečnosti, protože zde hraje roli představa bolesti při bezprostředím umírání, kde čas se stává pomíjivým, až věčným.

4 V. Molík - zvoník V. Molík - zvoník | E-mail | 16. února 2016 v 15:08

Co se týče dětí v dnešní době a Evropě, tak založit na děti a následně je porodit, se skoro rovná pedofilnímu sadismu dospělých, kteří svým chtěním změnili tento svět k obrazu svému.

5 Alka Alka | 16. února 2016 v 19:37

[3]:No a já jsem furt věřila, že lidstvo poučitelné je. Teď už leda nezávazně doufám, že přežije dalších 4 - 5 tisíc let, během nichž se - jistěže prostřednictvím čím dál většího množství jedinců - přece jen, třeba, snad, možná, eventuálně, kdyby pánbů dal poučí. Takže ty děti by mohly být budoucnost.
A protože bere v úvahu jen tu přítomnost, tak by ji každý měl prožívat tak, aby se za ni nemusel stydět. A je jedno, jestli bude dbalý Desatera, nebo platných zákonů...

[2]:Náboženství a jakýkoliv bůh jsem vzala jako jedno a totéž; stejně jako v tom zahrnuji církev jako organizaci - tedy ve smyslu svého ateismu.  Nezaměňovat s vírou; ať si kdo chce věří v co chce (já zase začnu věřit, že se lidstvo poučí - teda aspoň doufám).

[1]: No právě: jako celek a tedy druh jsme se moc nepovedli.

6 V. Molík - zvoník V. Molík - zvoník | E-mail | 16. února 2016 v 20:07

Rozdíl mezi živočichem ,,člověk" a ,,dinosaurus" je ten, že dinové vyhynuli z důvodů nějaké katastrofy, kterou způsobil zřejmě meteorit velkých rozměrů dopadlý na povrch planety. Čili dinové svůj likvidační osud neovlivnili. Kdežto živočich ,,člověk" svým vývojem, poznáním a nekontrolovatelným množením na základě prvotního hříchu (dále chtíčem zdokonaleného), se stal nevyléčitelnou rakovinou planety Země, kdy jsme v pozici metastáze lidstva, což je konec světa. Člověk vytvořil podmínky zničit celou planetu ve své chamtivosti, což se v historii planety ještě od chtění žádného živočicha, nestalo (podle archeolog. výzkumů). A to je napováženou, ať už člověk věří v Boha nebo ne. Církev bych do toho nepletl. Je sice apoštolská, ale je to jen úřad s vlastnostmi toho živočicha člověka, čili rakoviny Země. Konec světa totiž NEnastane hned. Konec prožíváme se všemi bolestmi a naše děti ho budou prožívat ještě bolestněji. Proto máme v rukách jejich rozhodování o zrození. A proto jejich příchod na svět v nás vytváří radost, což v důsledku hraničí s tím naším despotickým sadismem. My to vysvětlujeme naším optimismem, což je něco jako žít v matrixu.

7 pepevize pepevize | 18. února 2016 v 13:47

Já jsem též bezvýhradný ateista. Asi největší problém lidstva je, že si myslíme, že naše existence má nějaký větší, duchovní význam. Ale pořád jen těžíme zdroje a rozmnožujeme se bez ohledu na ostatní a okolí, a pro věřící je výhodné schovávat se za Boží záměr a vyšší cíle.

8 Alka Alka | 18. února 2016 v 14:13

[7]:Proto nemám ráda církve (jakékoliv)a náboženství obecně - "schová" se za vyšší cíle, či vedení boha...
Přesto by lidstvo mělo mít vyšší cíl - nevybít se, nezničit Zemi. Žít tady v pohodě. To je to, v co já věřím, že by eventuálně za 4 - 5 tisíc let mohlo přijít :-)
To, jak devastujeme Zemi, je humus. Ale planeta to přežije. A jestli my si nedáme pozor - náš problém.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama