To mi ten nový rok fakt pěkně začne

29. prosince 2015 v 12:23 | ALKA |  Společnost a já

Celá dlouhá léta si na Nový rok vytvářím alibi podle pořekadla "Jak na Nový rok, tak po celý rok". Takže jsem celá dlouhá léta vykmitla mezi sedmou a osmou ráno (míním celá dlouhá léta, kdy už jsem měla děti, takže se silvestrovské řádění konalo umírněně, pakliže vůbec) a když se mi vařila voda na kafe, čistila jsem si zuby. Dobře tři minuty. Což je mé maximum, ať už je maximum stomatologů jakékoliv…


Pak jsem během dopoledne ještě prala, luxovala, prach utírala, něco čerstvě uvařila, pak sporák omyla, zkrátka byla jsem děsně akční, neb "Jak na Nový rok, tak po celý rok".

Alibi tudíž zajištěno, takže během roku se našla i rána, kdy jsem si zuby nevyčistila, na mou nelásku až nechuť k vaření to také vliv nemělo, praní a uklízení se konalo dle potřeby stejně… Ale dobrý pocit z naplnění pořekadla přetrvával.

I tak se řadím k těm, co Silvestr nijak zvlášť nemusí - a radovat se dokážu i bez toho, že je konec roku; ostatně ani na tom, že je začátek roku nového, nic radostného nevidím.

A už vůbec ne letos. Neb mně ten nový rok začne tím, jak mi UPC sdělilo, že za internet zaplatím měsíčně o 54 koruny víc. (Tohle mě irituje léta: kdysi jsem uzavřela smlouvu a pak - bez ohledu na ni - to začali imrvére zdražovat. Jakože to bude rychlejší internet a tak - což mně je šumafuk; pak přibyl pronájem modemu, ač ve smlouvě mám, že modem je zadara…) Mé nadšení z toho navýšení jistěže nebralo a nebere mezí, leč co už tak nadělám.

Týden po sdělení UPC o zdražení, mi ČSSZ sdělila, že mi od "ňjú jíru" přidává 40 korun měsíčně na důchodu. No vida, to budu, vzhledem k internetu, v mínusu jen 14 korun.

Jo prdlajz, voda bude dražší na kubík o dvě koruny. To když jsem zjistila, tak jsem se celkem radovala, protože tady máme nejdražší (nebo jednu z nejdražších, neb teď za 98 kaček za kubík) vodu v republice, takže zdražení JEN o dvě kačky mi přišlo v poho. (Dokonce přesto, že já pamatuju kubík za nějaký dvě pade!)

Zdá se, že nejlépe se ke mně zachoval Imperial Tobacco, páč cíga, která kouřím, už koncem roku zlevnila o dvě koruny. Takže až někdy po "ňjú jíru" zdraží skrzevá zvýšení spotřební daně, budou cíga na stejném a já budu mít na to vodné-stočné.

Nabízí se ovšem otázka, co všechno ještě zdraží a o čem nevím. Nabízí se i druhá otázka, podstatnější, jestli někdy nebudu říkat přání: ať ten novej rok není ještě horší, než ten uplynulej. Páč zatím to tak nějak furt je.

A to jsem optimistka a umím na kdečem najít to lepší. Koneckonců z výše uvedeného vyplývá, že finačně na tom v roce 2016 nebudu o moc hůř než loni - zatímco všechno ostatní se jeví báječně. Od dětí přes zdraví. (Ťuk, ťuk - to je potřeba nezakřiknout!)

Přestože nebudu na Nový rok hned z rána vstávat, zuby si hodlám vyčistit v poledne - slabé dvě minutky; praní, žehlení i vaření půjde naprosto mimo mne; ať pojím, co pojím - nebude to vařené (mám tu rajčata od " Vietnamce", půl kila za 15 korun), takže ani sporák se nebude mejt…

Zkrátka: já to vidím fajn a ty se, nový roku 2016, ukaž!!!
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Naďa Naďa | 29. prosince 2015 v 22:33 | Reagovat

Já to dělám úplně obráceně. Na Nový rok se snažím nedělat nic, abych se mohla celý rok flákat... a teda taky to nefunguje :D

2 alka-fejetony alka-fejetony | E-mail | 29. prosince 2015 v 22:41 | Reagovat

[1]: Jasná zpráva - pořekadlo sem, pořekadlo tam: co se musí udělat, se musí. Ale ten pocit, že co kdyby... ten je. :-)

3 Marie Marie | 30. prosince 2015 v 9:54 | Reagovat

Ali, senzační, akorát nevím, jak tam nastrkat ty hvězdičky - jsem technicky nezdatná - "zažlutila" jsem jich 5.  Tak kdyby "vot těchnika" zklamala, máš jich u mne celých 5! :-)

4 alka-fejetony alka-fejetony | E-mail | 2. ledna 2016 v 5:52 | Reagovat

[3]: Vzhledem k tomu, jak to vypadá, jsi to udělala správně.
(A já se omlouvám, za to somrování. Jenže jedna reakce mě iritovala -rozuměj: nasrala - už jsem ji i svou odpověď smázla; nerozdýchala jsem, že si ze mne někdo dělá nábor na svůj blog za 1 hvězdičku...)

5 Kitty Kitty | E-mail | Web | 14. září 2016 v 16:22 | Reagovat

[4]: To koukám! Ještě nikdy jsem si nevšimla, aby nějaký článek ((kdekoli u kohokoli) měl 13 * (je "*" slovo, aby se mezi ním a číslovkou dělala mezera?)
Na Nový rok se taky snažím si vlichotit osudu a podle pořekadla jedu. Moc to nepomáhá - černá kuchyně je pořád nedouklizená...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama