Ponožky od tety Milušky

2. října 2015 v 8:00 | ALKA |  Prostě sranda (společenská)
Právě jsem je vytáhla. Nejspíš z toho domácího Bermudského trojúhelníku. Vůbec jsem netušila, že ještě nějaké mám. S pletenými teplými ponožkami, které do svého studeného přízemního bytu velmi potřebuji, to je tak: někdo mi je musí uplést. Já totiž nejsem pletací babička (pletoucí občas bývám a nemá to nic společného s pletením z vlny).Měla jsem pletací maminku, pletla i ty ponožky, posléze (v roce 2003) umřela. Teď je plete kámoška Sylva (jsme domluveny, že umře až po mně - do té doby bude pletací kámoškou...). Mezitím ovšem pletla ponožky moje teta Miluška.

Teta Miluška, straší sestra mé máti, byla "přízeň", s níž jsme se léta stýkali. Na všech dovčách, kdy bylo o prázdninách potřeba ohlídat děti (tedy mne a Jitušku) - měsíc já někde v Praze, či s nimi na chatě u Poděbrad, další měsíc sestřenice Jitka s námi na dovče - od Babiččina údolí až po Tatry…

Má máti a teta Miluška se stýkaly, jak říkáme tady v Sudetech - imrvére - co jsme my, děti, byly malé.

Pak to samozřejmě lehce přestalo; pak jsme s Jitkou odrostly a naše mamči se zase stýkat a navštěvovat začaly…

Pak má máti umřela - a nebylo, kdo by mi pletl ponožky. Ale jo - teta Miluška taky plete. Začaly jsme si i dopisovat - a to byl průšvih.

Mám tetu Milušku, jasný. Miluška se určitě nejmenuje, takže v dopise můžu psát "Ahoj, teto Miluško"- což jsem i psala, ale na obálce?

Na obálce napíšu: Vážená paní Milena…

No to jsem si dala - teta se jmenovala Pravomila. Jak to, že to nevím?!

Ale vysvětlily jsme si to, teta s úsměvem odpustila, ponožky upletla, a já na ni vzpomínám s láskou. Dnes, aniž by měla výročí narození (narodila se v lednu 1926); dnes, byť nemá výročí úmrtí (zemřela v září 2008). Dnes, páč jsem vytáhla ty pletené ponožky. Meteorologové sice hlásí teplo, tady ovšem není. Tady je to na teplé pletené ponožky.

Díky, teto Miluško.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Magda Jogheeová Magda Jogheeová | E-mail | 2. října 2015 v 9:43 | Reagovat

Tak Aleno, nevím, jestli je to náhoda. Já tento týden také vytáhla ponožky (také nejsem pletací, teď už občas spíš popletená), které pletla moje maminka Miluška (byla Emilie). Také už umřela. Ponožky pořád skvěle drží a ani moli se do nich nedali... tak ještě, že máme ty Milušky... ahoj!

2 Alka Alka | 2. října 2015 v 20:04 | Reagovat

[1]: Zdá se, že jménem Miluška byly nazývány fajn ženský. Ahoj.

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 13. září 2016 v 15:21 | Reagovat

Jak ti rozumím! Taky potřebuju teplé ponožky, protože zde v "zadnici" je zima i ve 31 stupních - když dýl sedím u NB. Taky nejsem pletací. Ale můžu říct, že pro mě plete nejen moje sestra, ale už dost blogerek v celé republice i za hranicemi. Jo - a taky bývám popletená ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama