Jsem stará, musím být úplně blbá? Aneb: energie zlevňují

13. října 2015 v 12:53 | ALKA |  Společnost a já

Teplý podzim dokáže být i na prdlajz. Jednak netopíte (což je finančně výhodné), druhak se rojí kdekdo. Tady se poslední týdny rojí zástupci "všech dodavatelů energií", protože "ceny se snižují" a oni mi to "budou hlídat a zařídí". Stačí moje poslední faktura…bla,bla,bla.Já mám ovšem fixní ceny. U obou svých dodavatelů energie. A tak jsem podomní dívčinu, jak mi ušetří na energiích, poslala po pár odpovědích na své zvídavé dotazy do … EU tomu říkám. Bylo vystaráno. Do týdne telefon…jak se snižují ceny energií a jak mi to zařídí, a dnes budou v místě mého bydliště… Řekla jsem, že mám fixní ceny a na ně 2leté smlouvy a jestli se mě to tudíž týká… A dotyčný nevěděl.

Já jo - když před termínem vypovím smlouvu na odběr energie při fixní ceně, platím penále. Pravda nevím kolik, řekla bych, že klíďo tisíce…nezajímá mě to, nejsem blbá a neudělám to.

Leč po tomto telefonátu jsem dotyčné číslo švihla na černou listinu svého telefonu a pokládala tento opruz za vyřešený.

Pak ovšem byly další dva telefonáty z "hovor vyhrazen; žádné číslo", tak jsem to při třetím volání během 2 týdnů zvedla. To víte, zvědavá ženská.

"Dobrý den, energie se zlevňují, my vám to ohlídáme. Jste u ČEZ a RWE, takže jde o změnu smlouvy, abyste to měla levnější. Dnes odpoledne ve vašem městě bude náš zástupce, tak bychom se domluvili, kdy vás navštíví."

  • Promiňte, od které společnosti jste?

"Zastupujeme všechny dodavatele."

  • No tak mi s nabídkou na změnu pošlete mejla.

"My potřebujeme osobní projednání, protože jde o změnu smlouvy."

  • Nezájem. Pošlete mejla, pak se uvidí.

"Tak to budete muset na centrálu, tam to projednat a podepsat."

  • Jak na centrálu, na jakou centrálu???!!!

"No kvůli změně smlouvy, když nechcete návštěvu doma."

  • No to nechci. Pošlete mejla.

A byla jsem tak hodná, že jsem nemluvila o vydírání: ačkoliv podle telefonistky -buď budu doma a něco podepíšu, anebo pojedu někam na centrálu podepsat. No jestli tohle není vydírání…

Jenomže já jsem dotazovací mejly DODAVATELŮM ENERGIE poslala hned po prvním telefonátu, ještě než jsem to číslo švihla na černou listinu. A jak ČEZ, tak RWE mi mejlem sdělily, že nikdo od nich nechodí; kdyby chodil, měl by jejich průkazku a že při mých fixních cenách smlouva platí do určeného termínu (a pak se automaticky prodlužuje - což si teda budu muset ohlídat, pravím já).

Tak mi přijde, že někteří dodavatelé energie, resp. někteří distributoři, či kdo to, se domnívají, že když je někomu šedesát, tak je úplně blbej.

Tak já zatím nejsem. A "vydírání" - jakože buď budu doma, anebo se budu muset starat na centrále - to na mě teda fakt neplatí.P.S. Když jsem si zakládala tento blog, měla jsem představu, že se tu budu
ventilovat tak 2 x měsíčně. Přes jaro léto více, podzim zima
méně. No ale při takovémhle opruzu ? To prostě nepřejdu mlčky.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Naďa Naďa | E-mail | 13. října 2015 v 15:09 | Reagovat

Na tyhle pozor, u nás už chodí i s průkazkou, kterou mají zavěšenou na reklamní sňůrce od ČEZu, takže na první pohled se může zdát, že jsou od nich. Taky chtěli poslední vyúčtování a hlavně podepsat papíry...taky jsem je poslala kamsi. Ale vůbec se nedivím, když jim na to někdo skočí, protože člověku klidně lžou do očí...

2 Alka Alka | 13. října 2015 v 15:20 | Reagovat

[1]: U mne se už dlouho nechytají; právě proto, že bezostyšně lžou. Pojala jsem to tak, že není důvod, proč by někdo od mého dodavatele energie měl chtít vidět fakturu.
Vyúčto přece může mít... A když ne, tož nechť si ho obstará...
Co mne se týče pak pro tyto opruzovatele: "Nasrat na hrob, žádný kytky!"
(Ježíš ta radost, že jsem tohle své oblíbené úsloví zase mohla adekvátně použít...)

3 Ajka Ajka | 26. října 2015 v 16:52 | Reagovat

Zrovna jsem dohovořila s jednou takovou opruzovačkou a mám zážitek z léta, kdy skrzevá energie přišla dvojka maníků. Normálně bych je nepustila na dvorek, ale obecní rozhlas to předtím vyhlásil, jakože kontrola faktur za energie. Brala jsem to jako akci obce. Netušila jsem, že na obecním úřadě sedí slepice, kterou borci nachytali. Ač já stařena, u mě měli smůlu. Akorát jsem jim dala sklenici vody, taková já už jsem dobračka.

4 Alka Alka | 28. října 2015 v 8:47 | Reagovat

[3]:U mne se v těchto případech projevuje dobrota srdce maximálně tím, že nejsem vulgární...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama